Komunikat

 

 

 

UWAGA!

DRODZY RODZICE, NAUCZYCIELE, UCZNIOWIE!

KANCELARIA SZKOŁY W OKRESIE WAKACYJNYM
(TJ. OD 01.07.2016 DO 04.08.2016)
BĘDZIE CZYNNA:

WTORKI I CZWARTKI OD 8.00-13.00

(lub w terminie ustalonym wcześniej telefonicznie)

 

 

 

 

Podręczniki

 

 

 

 

Wykaz podręczników na rok szkolny 2016/2017
znajduje się w zakładce: RODZICE/PODRĘCZNIKI

 

 

 

 

 

Gratulacje

 

 

http://www.twpwyszkow.pl

 

 

Serdecznie gratulujemy naszym absolwentom zarówno Szkoły Podstawowej nr 135 jak i Gimnazjum nr 26 uzyskanych wyników na sprawdzianie po szóstej klasie i egzaminie gimnazjalnym. Nasi uczniowie wypadli naprawdę dobrze.

Dyrekcja Szkoły, Grono Pedagogiczne

 Wyniki SP 135 <<Szczegóły>>


Wyniki G 26 <<Szczegóły>>

Akademia Rodzica XXI w.

 

Konkurs rodzinny "Wyprawa w Kosmos" został rozstrzygnięty!

Jury w składzie: p. Justyna Gut, p. Urszula Opoka oraz p. Magdalena Otocka , oceniając prace, brało pod uwagę, jak przy użyciu niewielkich nakładów finansowych, bo z surowców wtórnych, pomysłowo i kreatywnie wykonać pracę związaną z wyprawą w Kosmos.

I miejsce

Natalia Wrona z rodziną oraz Zuzanna Ohirko z rodziną

II miejsce

Michał, Mateusz, Madzia Kozioł z rodziną oraz Jagoda Flaszowska z rodziną

III miejsce

Ola Siemieniec z rodziną, Igor Drzewiński z tatą, Maja Ginter z rodziną

Przyznano również wyróżnienia:

Karol Utracik z rodziną, Adam Moskal z rodziną oraz Kacper Zuzanna Ślusarczyk z rodziną.

Serdecznie dziękujemy za udział w konkursie i gratulujemy!Kosmos Kosmos Kosmos

Kosmos Kosmos

Kosmos

Kosmos KosmosBardzo serdecznie dziękujemy WSZYSTKIM Rodzicom za aktywny i liczny udział w projekcie edukacyjnym "Akademia Rodzica XXI w". Życzymy udanego wypoczynku i zapraszamy po wakacjach :)

 

 

 

Nasi fizycy ponownie wśród najlepszych w Polsce!

 

Dnia 28 maja 2016 roku na terenie Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UJ odbył się finał czwartej edycji Ogólnopolskiego Konkursu "Eksperyment Łańcuchowy".

W konkursie uczestniczyli uczniowie z całej Polski, a naszą Szkołę Podstawową nr 135 reprezentowała pięcioosobowa grupa: Franciszek Figlarski kl. IV b, Jan Figlarski kl. V b, Norbert Guzik kl. V b, Wiktor Guzik kl. V b, Martyna Pabian kl. V b.

Uczniowie po trzymiesięcznych przygotowaniach skonstruowali urządzenie pt.: „Syzyf”, które transportowało metalową kulkę. Nasi reprezentanci otrzymali wyróżnienie w kategorii „szkoła podstawowa” oraz nagrodę publiczności. Opiekunem drużyny była dr Kinga Wierzbicka. Warto wspomnieć, że w tym konkursie nie ma miejsc drugich ani trzecich. Przyznawane jest tylko 1 miejsce i wyróżnienie. W roku ubiegłym byliśmy na 1 miejscu! Zwycięzcom gratulujemy!

 

 

eksperyment łańcuchowy

 

 

 

Dzień otwarty w P 136

 

 

DZIEŃ OTWARTY DLA NOWO PRZYJĘTYCH DZIECI

w SAMORZĄDOWYM PRZEDSZKOLU Nr 136Serdecznie zapraszamy w dniu 9 czerwca w godzinach od 10.00 - 11.00 rodziców wraz z nowo przyjętymi dziećmi do Naszego Przedszkola :-).

W planie:

  • zabawy dla dzieci z nauczycielami,
  • możliwość obejrzenia przedszkola,
  • spotkanie z dyrekcją, księgowością oraz z intendentem przedszkola.

 

 

 

 

III Artystyczny Przegląd Przedszkoli

 


21 maja 2016 r. (sobota)
na terenie naszego zespołu odbędzie się

III Przegląd Artystyczny Przedszkoli - Kraków Południe,
"Roztańczony Przedszkolak"

 

Przegląd ma charakter konkursu, w którym biorą udział zarówno samorządowe, jak i prywatne przedszkola, znajdujące się na południu Krakowa.

Jest to pierwsza tego rodzaju impreza na terenie południowych dzielnic Krakowa, której głównym celem jest integracja środowisk przedszkolnych poprzez stworzenie możliwości zaprezentowania działalności i twórczości małych wychowanków.

Ideą Przeglądu jest popularyzacja wśród dzieci w wieku przedszkolnym różnych form aktywności artystycznej: tanecznej, plastycznej, muzycznej, teatralnej.

 

 

przegląd

 

 

Tegoroczny, III Przegląd Artystyczny Przedszkoli–Kraków Południe odbędzie się pod hasłem „Roztańczony Przedszkolak”. Swoje umiejętności taneczne, zaprezentuje 10 zespołów dziecięcych z samorządowych i prywatnych przedszkoli z południowych dzielnic Krakowa.

 

 

Wszystkie przedszkola zapraszamy od godz. 8.30; zapewniamy szatnię oraz miejsce, w którym zespoły będą mogły się przygotować.

Konkurs rozpocznie się o godzinie 9.00, bardzo prosimy o punktualność.

Przypominamy o dostarczeniu:

  • papierowej wersji oświadczenia dotyczącego zgody na wykorzystanie wizerunku dzieci - jest to kryterium udziału
    w konkursie,
  • opisanej płyty CD (nr przedszkola, nazwa zespołu), ewentualnie pendrive'a.

Czas występu nie może przekroczyć 4 minut.

Wymiar sceny, na której dzieci będą tańczy – 5 x 8 m.

 

 

 

Akcja LATO 2016

 

 

Szanowni Rodzice.


W terminie od 27 czerwca 2016 r. do 01 lipca 2016 r. na terenie naszej placówki (dla uczniów SP 135) będzie organizowana akcja: „Lato w szkole 2016”.

Szczegółowe informacje można uzyskać u p. J. Gut oraz p. A. Oleksy.

 


Zebranie rodziców uczniów SP i G

 

 

Serdecznie zaprszamy wszystkich rodziców dzieci uczących się w szkole podstawowej oraz w gimnazjum na zebranie w dniu 18 maja 2016 r.


<<SZCZEGÓŁY>>

 

Konkurs w bibliotece

 

 

Jan Brzechwa to znany nam wszystkim, ulubiony autor wierszowanych, humorystycznych bajek dla dzieci. 50 lat po jego śmierci biblioteka szkolna przybliżyła dzieciom tę postać. Służyły temu zajęcia biblioteczne, podczas których uczniowie z klas 1 – 3 dowiedzieli się, między innymi, jak naprawdę nazywał się autor „Pana Kleksa” i co to jest „brzechwa”.

Kolejnym etapem był konkurs „Pięknie czytamy utwory Jana Brzechwy”, składający się z eliminacji klasowych oraz ogólnoszkolnego finału, który miał miejsce 22 kwietnia. W finale dzieci zaprezentowały najbardziej znane wiersze oraz fragmenty trylogii o Panu Kleksie.

Ogłoszenie wyników konkursu i rozdanie nagród odbyło się 29 kwietnia 2016 r.

konkurs konkurs

 

konkurs konkurs


Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!


Akademia Rodzica XXI w.

 

14 kwietnia 2016 r. odbyło się spotkanie z psychologiem mgr Wandą Papugową. Na co dzień kieruje ona krakowskim Samorządowym Ośrodkiem Psychologiczno – Pedagogicznym dla dzieci w wieku przedszkolnym w Krakowie. Jest trenerem drugiego stopnia Racjonalnej Terapii Zachowań, mediatorem, edukatorem i trenerem ART – Treningu Zastępowania Agresji. Ma na swoim koncie interesującą publikację „Edu.pl czyli rzecz o szkole".

Tematem spotkania był wykład naszego gościa pt: "Dlaczego nas nie wychowujecie?"

Rodzice naszych wychowanków mimo deszczowej pogody licznie przybyli na spotkanie, a także aktywnie w nim uczestniczyli, zadając pytania oraz przytaczając różne sytuacje wychowawcze, które następnie wspólnie analizowano. Widać, że rodzice troszczą się o prawidłowy rozwój swoich dzieci i ich dobro jest dla nich najważniejsze.

 

p. Wanda Papugowa

Jeszcze raz wszystkim dziękujemy za przybycie!

 

 

 

Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło