Szkolne Koło Wolontariatu

 

 

W zeszłym tygodniu w naszej szkole powstało Szkolne Koło Wolontariatu, którego celem będzie niesienie pomocy potrzebującym oraz szerzenie idei pracy wolontarystycznej. Na pierwsze spotkanie stawiło się 44 uczniów, którzy spośród swojego grona wybrali zarząd Koła i swoich klasowych koordynatorów.


Akcje, w których bierzemy udział to:

 

  • zbiórka ozdób świątecznych, drobnych upominków i słodyczy dla podopiecznych Hospicjum Św. Łazarza w Krakowie (dary, także własnoręcznie wykonane, można zostawić w bibliotece, zostaną przewiezione do hospicjum w połowie grudnia),

  • przedstawienia i spotkania w Hospicjum Św. Łazarza (starsi uczniowie za zgodą rodziców), 

  • akcja czytania bajek przedszkolakom, 

  • zbiórka używanej odzieży dla potrzebujących (przy wejściu do szkoły wystawiony zostanie pojemnik), 

  • organizacja balu karnawałowego w klsach I-IV, z którego dochód przeznaczony będzie dla potrzebujących, 

  • wspomaganie organizacji imprez sportowych przy współpracy z Zarządem Infrastruktury Sportowej w Krakowie (starsi uczniowie za zgodą rodziców), 

  • udział w różnorodnych akcjach dobrozynnych, 

  • zbiórka książek dla Polaków zza granicy, 

  • zbiórka nakrętek plastikowych (można przynosić do portierni szkoły), 

  • adopcja zwierzątka w krakowskim ZOO.


Każda akcja zostanie przygotowana, a informacja o niej będzie wywieszona w wielu punktach w szkole (m. in. na tablicy ogłoszeń przy wejściu do szkoły i koło biblioteki).

 


Nowi wolontariusze mogą pojawić się na naszych spotkaniach w czwartki o godzinie 14:10 w sali nr 10A. Są to spotkania, w czasie których będziemy ustalać plan działania i koordynować akcje charytatywne. Serdecznie zapraszamy!


Zarząd Szkolnego Koła Wolontaruatu:

Sandra Brożek (III A) - Przewodnicząca

Michał Pardygał (III A) - Wiceprzewodniczący

Weronika Seweryn (III B) - Sekretarz


Oprócz tej trójki osób, w zarządzie są osoby odpowiedzialne za konkretne zadania: Alicja Durlak * Aleksandra Bielak * Maria Syguła * Krzysztof Jałocha * Oliwia Starowicz.


Na spotkaniu wybrano także koordynatorów klasowych, którzy są odpowiedzialni za swoje klasy.


GRATULUJEMY!!!

 

 

 

 

 

Szkolne Koło Wolontariatu

 

 

 

 

 

 

Ogłoszenie

 

 

„Badanie tlenku azotu w powietrzu wydychanym u dzieci klas III szkół podstawowych w Krakowie”

 

 

 

Konkurs patriotyczny

 

 

 

Tak przygotowujemy się do przypadającej w przyszłym roku setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości! Na zdjęciach prace konkursowe uczniów naszej szkoły:

 

 

 

Konkurs

 

Konkurs Konkurs

 

 

Konkurs Konkurs

 

 

 

 

 

 

Mistrz Tabliczki Mnożenia

 

 

 

http://www.sppilona.gminaelblag.pl

 

 

 

W naszej szkole odbył się konkurs matematyczny dla klas: IV, V i VI o tytuł Mistrza Tabliczki Mnożenia. Celem tego konkursu było rozwijanie zainteresowań matematycznych, inspirowanie uczniów do doskonalenia znajomości tabliczki mnożenia oraz kształtowanie umiejętności zdrowej rywalizacji i radzenia sobie ze stresem.


Mistrzami Tabliczki Mnożenia
zostali:


Filip Kaczmarczyk kl. IV a

Mikołaj Satora kl. V a

Tomasz Kozioł kl. VI a

 


Zwycięzcom GRATULUJEMY!!!

 

 

 

 

 

Komunikat Rady Rodziców

Rada Rodziców

 

 

21 listopada Światowy Dzień Życzliwości

 

 

„Życzliwości to nie jest potrawa.
Życzliwości to nie jest błaha sprawa
Życzliwości to ciepłe spojrzenie i uśmiech na twarzy.

Życzliwość to miłe słowa i pomocna dłoń.

Dziś ją dostajesz, jutro oddajesz.
Nic nie kosztuje a szczęście buduje.
Wydobywaj ją siebie przyjacielu
i obdarowuj nią ludzi wielu."


Uśmiech, serdeczność i wzajemne ciepło są dobre na wszystko. Człowiek życzliwy zawsze znajduje pomocników i sprzymierzeńców, łatwiej pokonuje wszelkie przeszkody i nawiązuje kontakty. Życzliwość ma tak niezwykłą moc, że wytwarza miłą atmosferę i daje wiele radości, zacieśnia więzy między ludźmi i daje możliwość partnerskiej współpracy. Życzliwość umożliwia rozwiązywanie konfliktów, integruje zespół klasowy oraz pomaga w realizacji wielu czynności i zadań. Istotne jest także to, że aby uzyskać pomoc i sympatię, trzeba samemu dać coś z siebie innym.

Nie bądźmy obojętni na tak ważne wydarzenie, starajmy się być dla siebie mili, uprzejmi. Wiemy, że uśmiech, życzliwość, serdeczność pomagają nam na co dzień w kontaktach z innymi ludźmi.

Na koniec APELUJEMY, aby Dzień Życzliwości trwał cały rok i jeszcze dłużej.


Pedagodzy szkolni


 

 

Zebranie rodziców uczniów SP i G

 

 

Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców dzieci uczących się w szkole podstawowej oraz w gimnazjum na zebranie w dniu 22 listopada 2017 r.


<<SZCZEGÓŁY>>

 

Komunikat

 

 

 

Dyrekcja Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 35 w Krakowie informuje, że 2 listopada 2017 r. jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych.


W w/w dniu pracuje świetlica szkolna oraz są wydawane posiłki.Dzień Komisji Edukacji Narodowej

 


14 października obchodzimy Dzień Komisji Edukacji Narodowej.13 października 2017 r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 35 w Krakowie obchodziliśmy uroczyście to święto społeczności szkolnej ciesząc się razem z korzyści, jakie niesie społeczeństwu edukacja.

Uroczystość przygotowały klasy IV a i IV b; uczniowie zaprezentowali program artystyczny, którego przekaz jest bardzo ważny dla nas wszystkich:

"Szczególny dziś dzień - święto polskiej szkoły, święto uczniów, rodziców, nauczycieli oraz pracowników obsługi.

Spotykamy się dzisiaj na uroczystej akademii, aby chociaż raz w roku podziękować naszym nauczycielom za ich trud, serce oraz wkład w nasze wychowanie i nauczanie.

Ale to także nasze święto - święto uczniów. Właśnie w Dniu Edukacji Narodowej, popularnie nazwanym Dniem Nauczyciela świętujemy nasze prawo do zdobywania edukacji, która zapewni nam wiedzę i dobrobyt, dobrą przyszłość i rozwój intelektualny, dostęp do informacji i zdobycie wymarzonego zawodu".Dzień Komisji Edukacji Narodowej Dzień Komisji Edukacji Narodowej

 

Dzień Komisji Edukacji Narodowej Dzień Komisji Edukacji Narodowej

 

 

 

 

 

Pasowanie uczniów ...

 

 

13 października 2017 r., w przededniu święta Komisji Edukacji Narodowej, w Szkole Podstawowej nr 135 w Krakowie odbyła się uroczystość Pasowania na Ucznia klasy I A.

W uroczystej akademii i pasowaniu udział wzięło 18 uczniów klasy I A pod kierunkiem pani Renaty Longi. Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności wokalne, recytatorskie i taneczne. Świadkami uroczystości była społeczność szkolna, Dyrektor Szkoły, nauczyciele i dumni rodzice, a uroczysty nastrój chwili podkreślał galowy strój uczniów.

Dzieci ślubowały na sztandar, a potem dyrektor pasował uczniów kładąc im na ramieniu ołówek, co stanowiło symboliczny gest wpisania w poczet uczniów. Od teraz uczniowie klasy I A są już pełnoprawnymi członkami naszej szkolnej społeczności.

 

 

pasowanie uczniów 2017/2018 pasowanie uczniów 2017/2018

 

pasowanie uczniów 2017/2018

 

pasowanie uczniów 2017/2018 pasowanie uczniów 2017/2018

 

 

 

Wolontariat

 

 

W dniach 29.09.i 30.09.2017 r. uczniowie naszej szkoły wzięli aktywny udział w zbiórce żywności zorganizowanej przez Bank Żywności. Dzięki zaangażowaniu między innymi naszych wolontariuszy Bank Żywności podczas całej akcji zebrał 10 661 kg żywności, która trafi do najbardziej potrzebujących osób.


Pedagodzy szkolni.

 

 

 

wolontariat

 

 

 

Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło