Szanowni Państwo!

W dniach: 18, 19, oraz 20 kwietnia 2018 r. odbywają się w naszej szkole egzaminy gimnazjalne.

W związku z powyższym w/w terminie mamy tzw. dni wolne od zajęć dydaktycznych.

Dzień Pól Nadziei - Podziękowania

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie i przeprowadzenie 11 kwietnia 2018 r. Dnia Pól Nadziei w naszej szkole. Zorganizowana kwesta nie mogłaby się udać, gdyby nie Państwa hojność i zaangażowanie. Wszystkie wspaniałe ciasta znalazły nabywców, a datki zasiliły puszki Hospicjum Św. Łazarza w Krakowie.

Po przeliczeniu ich przez tamtejszych pracowników dostaniemy informację, jaką kwotę udało nam się zdobyć i jak najszybciej podzielimy się z Państwem tą wiadomością.

Wolontariusze z Szkolnego Koła Wolontariatu zorganizowali w grupach przedszkolnych żonkilowe warsztaty i zabawy oraz zasadzili przed szkołą żonkilowe serca. Uczniowie wzięli udział w uroczystej akademii, a szkoła była w tym dniu skąpana w żółtym kolorze! Dziękujemy za wspólne promowanie idei solidarności z chorymi. JESTEŚMY SOBIE POTRZEBNI!

żonkile

Wielkanocne inspiracje

Miło jest nam przekazać Państwu wyniki szkolnego konkursu plastycznego pt. „Wielkanocne inspiracje”. Zadaniem uczniów było przygotowanie ozdoby wielkanocnej wykonanej dowolną techniką przestrzenną.

Miejsca nagrodzone:

I miejsce: Aleksandra Romańczyk kl. IV B (SP),

II miejsce: Karolina Brończyk kl. IV B (SP),

II miejsce: Weronika Naturska kl. IV B (SP).

Wyróżnienia:

Michał Banach  kl. IV B (SP),

Zuzanna Kaja kl. IV B (SP),

Weronika Sułkowska kl. IV B (SP),

Julia Moskal kl. II A (gimnazjum),

Emily Golosz kl. II B (gimnazjum).

Wszystkim uczestnikom i zwycięzcom gratulujemy! Nagrody i dyplomy wręczone zostaną na specjalnym apelu wychowawczym pod koniec roku szkolnego.

wielkancne inspiracje

Zebranie rodziców uczniów SP i G

Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców dzieci uczących się w szkole podstawowej oraz w gimnazjum na zebranie w dniu 11 kwietnia 2018 r.

Warsztaty z Policją oraz Strażą Miejską

26 marca 2018 r. w naszej szkole gościli przedstawiciele Straży Miejskiej oraz Policji. Zajęcia dotyczyły odpowiedziałności karnej nieletnich oraz cyberprzemocy w sieci. Podczas spotkania funkcjonariusze przybliżyli młodzieży problem przestępczości wśród nieletnich. Omówiono Ustawę o Postępowaniu w Sprawach Nieletnich oraz wiele problemów dotyczących zapobiegania i zwalczania demoralizacji wśród młodzieży.

warsztaty z policją

Dzień Pól Nadziei

11 kwietnia 2018 r. w naszej szkole odbędzie się Dzień Pól Nadziei. W tym dniu wszyscy uczniowie ubierają się na żółto (wystarczy żółty podkoszulek lub inny element garderoby). Poprzez strój i włączenie się w różne wydarzenia towarzyszące wyrazimy swoją solidarność z nieuleczalnie chorymi oraz promować będziemy ideę opieki hospicyjnej.

Ten Żonkilowy dzień będzie dniem zadumy i pomocy (organizujemy między innymi kwestę na rzecz Hospicjum oraz kiermasz ciast), ale także zabawy (wolontariusze z Szkolnego Koła Wolontariatu zorganizują w grupach przedszkolnych żonkilowe warsztaty, weźmiemy udział w uroczystej akademii).

Uczniowie naszej szkoły biorą także udział w towarzyszących konkursach („Żonkilowa poduszeczka dla chorego”, „Wiersz z nadzieją w temacie”, „Narysuję coś miłego dla chorego”, „Żonkilowy song”). Organizatorem wydarzenia jest Szkolne Koło Wolontariatu.

wolontariat

Szkolne Koło Wolontariatu

Miło jest nam poinformować, że w trakcie trwania I Charytatywnego Balu Wielkiego Serca (20 stycznia 2018 r.) dzięki Państwa zaangażowaniu zebraliśmy kwotę 2984,94 zł. Pieniądze te zostały przekazane do Hospicjum Św. Łazarza w Krakowie. Serdecznie dziękujemy za wsparcie naszej działalności charytatywnej!

bal charytatywny 2018

Druga miła wiadomość, którą dzielimy się z Państwem to zakwalifikowanie się naszej uczennicy Aleksandry Bielak z klasy III B gimnazjum do drugiego etapu Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu wspaniałych”. Uczennica nominowana została do tej nagrody za zaangażowanie w działalność Szkolnego Koła Wolontariatu oraz godną naśladowania postawę względem poszkodowanych przez los. Rozstrzygnięcie konkursu już niedługo. Trzymamy mocno kciuki za Olę!

wolontariusz

Zapisy do Szkoły Podstawowej

UWAGA RODZICE!

WNIOSKI dla NOWYCH dzieci

DO SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 135, BĘDĄ PRZYJMOWANE
W DNIACH OD 01 MARCA DO 28 MARCA 2018 r.

Zapisy do Przedszkola

UWAGA RODZICE!

WNIOSKI dla NOWYCH dzieci

DO SAMORZĄDOWEGO PRZEDSZKOLA NR 136, BĘDĄ PRZYJMOWANE
W DNIACH OD 01 MARCA DO 30 MARCA 2018r.

Deklaracja

UWAGA RODZICE DZIECI

UCZĘSZCZAJĄCYCH DO SAMORZĄDOWEGO PRZEDSZKOLA NR 136 W KRAKOWIE

INFORMUJEMY, ŻE W DNIACH OD 22 LUTEGO 2018 R. DO 28 LUTEGO 2018 R. BĘDĄ PRZYJMOWANE DEKLARACJE KONTUNUACJI UCZĘSZCZANIA PAŃSTWA DZIECKA DO PRZEDSZKOLA W ROKU SZKOLNYM 2018/2019

Zebranie rodziców uczniów SP i G

Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców dzieci uczących się w szkole podstawowej oraz w gimnazjum na zebranie w dniu 31 stycznia 2018 r.