Wielkanocne inspiracje

 

 

Miło jest nam przekazać Państwu wyniki szkolnego konkursu plastycznego pt. „Wielkanocne inspiracje”. Zadaniem uczniów było przygotowanie ozdoby wielkanocnej wykonanej dowolną techniką przestrzenną.


Miejsca nagrodzone:

I miejsce: Aleksandra Romańczyk kl. IV B (SP),

II miejsce: Karolina Brończyk kl. IV B (SP),

II miejsce: Weronika Naturska kl. IV B (SP).


Wyróżnienia:

Michał Banach  kl. IV B (SP),

Zuzanna Kaja kl. IV B (SP),

Weronika Sułkowska kl. IV B (SP),

Julia Moskal kl. II A (gimnazjum),

Emily Golosz kl. II B (gimnazjum).

 

Wszystkim uczestnikom i zwycięzcom gratulujemy! Nagrody i dyplomy wręczone zostaną na specjalnym apelu wychowawczym pod koniec roku szkolnego.wielkancne inspiracje


 

 

Zebranie rodziców uczniów SP i G

 

 

Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców dzieci uczących się w szkole podstawowej oraz w gimnazjum na zebranie w dniu 11 kwietnia 2018 r.


<<SZCZEGÓŁY>>

 

Warsztaty z Policją oraz Strażą Miejską

 

 

 

26 marca 2018 r. w naszej szkole gościli przedstawiciele Straży Miejskiej oraz Policji. Zajęcia dotyczyły odpowiedziałności karnej nieletnich oraz cyberprzemocy w sieci. Podczas spotkania funkcjonariusze przybliżyli młodzieży problem przestępczości wśród nieletnich. Omówiono Ustawę o Postępowaniu w Sprawach Nieletnich oraz wiele problemów dotyczących zapobiegania i zwalczania demoralizacji wśród młodzieży.


warsztaty z policją


 

Dzień Pól Nadziei

 

 

11 kwietnia 2018 r. w naszej szkole odbędzie się Dzień Pól Nadziei. W tym dniu wszyscy uczniowie ubierają się na żółto (wystarczy żółty podkoszulek lub inny element garderoby). Poprzez strój i włączenie się w różne wydarzenia towarzyszące wyrazimy swoją solidarność z nieuleczalnie chorymi oraz promować będziemy ideę opieki hospicyjnej.


Ten Żonkilowy dzień będzie dniem zadumy i pomocy (organizujemy między innymi kwestę na rzecz Hospicjum oraz kiermasz ciast), ale także zabawy (wolontariusze z Szkolnego Koła Wolontariatu zorganizują w grupach przedszkolnych żonkilowe warsztaty, weźmiemy udział w uroczystej akademii).

 

Uczniowie naszej szkoły biorą także udział w towarzyszących konkursach („Żonkilowa poduszeczka dla chorego”, „Wiersz z nadzieją w temacie”, „Narysuję coś miłego dla chorego”, „Żonkilowy song”). Organizatorem wydarzenia jest Szkolne Koło Wolontariatu.

 

 

wolontariat

 

 

 

Szkolne Koło WolontariatuMiło jest nam poinformować, że w trakcie trwania I Charytatywnego Balu Wielkiego Serca (20 stycznia 2018 r.) dzięki Państwa zaangażowaniu zebraliśmy kwotę 2984,94 zł. Pieniądze te zostały przekazane do Hospicjum Św. Łazarza w Krakowie. Serdecznie dziękujemy za wsparcie naszej działalności charytatywnej!


bal charytatywny 2018

 


Druga miła wiadomość, którą dzielimy się z Państwem to zakwalifikowanie się naszej uczennicy Aleksandry Bielak z klasy III B gimnazjum do drugiego etapu Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu wspaniałych”. Uczennica nominowana została do tej nagrody za zaangażowanie w działalność Szkolnego Koła Wolontariatu oraz godną naśladowania postawę względem poszkodowanych przez los. Rozstrzygnięcie konkursu już niedługo. Trzymamy mocno kciuki za Olę!


wolontariusz

 

 

 

 

Zapisy do Szkoły Podstawowej

 

 

UWAGA RODZICE!

WNIOSKI dla NOWYCH dzieci


DO SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 135, BĘDĄ PRZYJMOWANE
W DNIACH OD 01 MARCA DO 28 MARCA 2018 r.

 

 

 

<<SZCZEGÓŁY>>

 

 

 

 

Zapisy do Przedszkola

 

 

UWAGA RODZICE!

WNIOSKI dla NOWYCH dzieci


DO SAMORZĄDOWEGO PRZEDSZKOLA NR 136, BĘDĄ PRZYJMOWANE
W DNIACH OD 01 MARCA DO 30 MARCA 2018r.

 

 

 

<<SZCZEGÓŁY>>

 

 

 

 

Deklaracja

 

UWAGA RODZICE DZIECI

UCZĘSZCZAJĄCYCH DO SAMORZĄDOWEGO PRZEDSZKOLA NR 136 W KRAKOWIEINFORMUJEMY, ŻE W DNIACH OD 22 LUTEGO 2018 R. DO 28 LUTEGO 2018 R. BĘDĄ PRZYJMOWANE DEKLARACJE KONTUNUACJI UCZĘSZCZANIA PAŃSTWA DZIECKA DO PRZEDSZKOLA W ROKU SZKOLNYM 2018/2019

 

 


<<SZCZEGÓŁY>>

 

 

 

 

Zebranie rodziców uczniów SP i G

 

 

Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców dzieci uczących się w szkole podstawowej oraz w gimnazjum na zebranie w dniu 31 stycznia 2018 r.


<<SZCZEGÓŁY>>

 

Bal charytatywny

 

 

20 stycznia 2018 r.

w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 35 odbył się

I Charytatywny Bal Wielkiego Serca

dla

Hospicjum św. Łazarza


Organizatorem balu była młodzież i koordynatorzy Szkolnego Koła Wolontariatu, które od tego roku działa w naszej szkole i przedszkolu przy ul. Mirtowej 2.

Podczas balu  został otwarty kiermasz rzeczy różnych, który będzie trwał do 31 stycznia. Bal otworzył oficjalny polonez, a przez cały czas imprezy można było kosztować pysznych ciast upieczonych na tę okazję przez rodziców naszych uczniów. Nie zabrakło konkursów, zabaw, pięknego pokazu tańca w wykonaniu uczennicy Gimnazjum nr 26 - Wiktorii i jej partnera - Wojtka.

bal charytatywny 2018


Było głośno, radośnie i czuło się, że wszystkim przyświeca Ważny Cel.

Z całego serca dziękujemy Rodzicom i dzieciom, którzy to popołudnie postanowili spędzić z nami, tym samym pomagając chorym z hospicjum. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację  i przygotowanie balu: rodzicom i dzieciom za ciasta i fanty na kiermasz, młodzieży za inwencję twórczą, pozytywną energię i czuwanie nad całością imprezy, panu dyrektorowi i nauczycielom za wsparcie i pomoc.

 

Dochód z kiermaszu ciast i zabawek zbierany był do zalakowanych puszek z hospicjum i jego wartość zostanie ujawniona po zawiezieniu do miejsca przeznaczenia i przeliczeniu przez pracowników hospicjum.

 

 

bal charytatywny 2018 bal charytatywny 2018

 

bal charytatywny 2018 bal charytatywny 2018

 

bal charytatywny 2018

 

 

Szkolne Koło Wolontariatu

 

 

W zeszłym tygodniu w naszej szkole powstało Szkolne Koło Wolontariatu, którego celem będzie niesienie pomocy potrzebującym oraz szerzenie idei pracy wolontarystycznej. Na pierwsze spotkanie stawiło się 44 uczniów, którzy spośród swojego grona wybrali zarząd Koła i swoich klasowych koordynatorów.


Akcje, w których bierzemy udział to:

 

  • zbiórka ozdób świątecznych, drobnych upominków i słodyczy dla podopiecznych Hospicjum Św. Łazarza w Krakowie (dary, także własnoręcznie wykonane, można zostawić w bibliotece, zostaną przewiezione do hospicjum w połowie grudnia),

  • przedstawienia i spotkania w Hospicjum Św. Łazarza (starsi uczniowie za zgodą rodziców), 

  • akcja czytania bajek przedszkolakom, 

  • zbiórka używanej odzieży dla potrzebujących (przy wejściu do szkoły wystawiony zostanie pojemnik), 

  • organizacja balu karnawałowego w klsach I-IV, z którego dochód przeznaczony będzie dla potrzebujących, 

  • wspomaganie organizacji imprez sportowych przy współpracy z Zarządem Infrastruktury Sportowej w Krakowie (starsi uczniowie za zgodą rodziców), 

  • udział w różnorodnych akcjach dobrozynnych, 

  • zbiórka książek dla Polaków zza granicy, 

  • zbiórka nakrętek plastikowych (można przynosić do portierni szkoły), 

  • adopcja zwierzątka w krakowskim ZOO.


Każda akcja zostanie przygotowana, a informacja o niej będzie wywieszona w wielu punktach w szkole (m. in. na tablicy ogłoszeń przy wejściu do szkoły i koło biblioteki).

 


Nowi wolontariusze mogą pojawić się na naszych spotkaniach w czwartki o godzinie 14:10 w sali nr 10A. Są to spotkania, w czasie których będziemy ustalać plan działania i koordynować akcje charytatywne. Serdecznie zapraszamy!


Zarząd Szkolnego Koła Wolontaruatu:

Sandra Brożek (III A) - Przewodnicząca

Michał Pardygał (III A) - Wiceprzewodniczący

Weronika Seweryn (III B) - Sekretarz


Oprócz tej trójki osób, w zarządzie są osoby odpowiedzialne za konkretne zadania: Alicja Durlak * Aleksandra Bielak * Maria Syguła * Krzysztof Jałocha * Oliwia Starowicz.


Na spotkaniu wybrano także koordynatorów klasowych, którzy są odpowiedzialni za swoje klasy.


GRATULUJEMY!!!

 

 

 

 

 

Szkolne Koło Wolontariatu

 

 

 

 

 

 

Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło