Warsztaty o Arktyce

 

10 stycznia 2014 r.miało miejsce kolejne spotkanie z cyklu „Poznajemy świat”. Uczniowie z klas I-III szkoły podstawowej spotkały się z panią Dagmarą Bożek-Andryszczak.

Wzięła ona udział w wyprawie do polskiej stacji badawczej Hornsund, w Arktyce znajdującej się na największej wyspie Norwegii, na Spitsbergenie.

Przygoda rozpoczęła się od ośmiodniowej podróży morskiej. Przez rok jej domem stały się malownicze okolice Zatoki Białych Niedźwiedzi wewnątrz fiordu.

Podczas swojego pobytu doświadczyła przyjemności obcowania z dziką, nieskażoną przyrodą, wśród której mogła zaobserwować ubogą roślinność tundry, stanąć oko w oko z reniferami, zobaczyć Alczyka, a także podziwiać z odległości kilku metrów niedźwiedzie polarne. Poczucie bezpieczeństwa zapewniał między innymi uroczy pies wabiący się "Brzydal", który w porę potrafił wyczuć zagrożenie.

Na zajęciach dzieci miały okazję porozmawiać o takich zjawiskach jak: noc polarna, która trwa od 31 listopada do 12 lutego, kiedy to wszyscy uczestnicy z radością świętują "Dzień Słońca". Na zakończenie udało się również obejrzeć filmik z budzącym zachwyt zjawiskiem -utrwaloną zorzą polarną.


KOLĘDOWANIE

 

ŚPIEWAJMY I GRAJMY MU …
aniołySerdecznie zapraszamy

Rodziców i Uczniów

na wspólne kolędowanie,

które odbędzie się

w dniu 16 stycznia 2014 r.

 

 • godz. 16:30 Przedszkole i Szkoła Podstawowa kl. I - III

 • godz. 18:00 Szkoła Podstawowa kl. IV - VI i Gimnazjum

 

choinka

 

 

FERIE ZIMOWE 2014

 

 

FerieSZANOWNI RODZICE!


NA TERENIE NASZEJ SZKOŁY ORGANIZOWANE BĘDĄ

BEZPŁATNE (ewentualne koszty związane z posiłkami, wyjściami, przejazdami)

ZAJĘCIA DLA UCZNIÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ

TERMIN: 3.02.2014 r. - 7.02.2014 r. ( poniedziałek- piątek)

GODZINY: 9.00-15.00

ZGŁOSZENIA I SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE
u pani Justyny Gut i pani
Agaty OleksySerdecznie zapraszamy.

 

Kiermasz misyjny


misja

Uczniowie klas szóstych, biorący udział w zajęciach Kółka Misyjnego, chcąc pomóc swoim rówieśnikom z krajów misyjnych, przygotowali kiermasz przedświąteczny. W dniach 2-6 grudnia sprzedawali wykonane przez siebie ozdoby i kartki świąteczne. Zebrano i przekazano na cele misyjne kwotę 300 zł.

 

Konkurs plastyczny - "Kącik młodego artysty"


konkurs plastyczny

W grudniu odbyły się konkursy plastyczne zorganizowane przez Podgórską Bibliotekę Publiczną. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 135, klas I - III wypadli w nich następująco:

 • „Zaczarowany świat muzyki”- Filip Kozioł kl. II a: 1 miejsce, Kamila Bubak kl. II a: wyróżnienie;

 • „Zaczarowany świat książki i biblioteki” - Zuzanna Lalik kl. III a, Karolina Bubak kl. III a, Natalia Krawczyk kl. II a, Oliwia Krawczyk kl. III a: wyróżnienia.

 

18 grudnia 2013 r. w oddziale głównym biblioteki przy ul. Powroźniczej odbyło się uroczyste wręczenie nagród.

Serdecznie gratulujemy!

Wydaje się, że możemy być spokojni o to, kto rozsławi kiedyś naszą okolicę w galeriach sztuki.

 

"Talenty z sąsiedztwa"

 

Jeszcze o naszych utalentowanych, nie tylko plastycznie…

telent


Klub Kultury Kliny, jednostka Domu Kultury Podgórze oraz Rada Dzielnicy X byli organizatorami konkursu dla szkół podstawowych pod hasłem „Talenty z sąsiedztwa”. Jego celem było odkrycie i prezentacja młodych talentów w różnych dziedzinach artystycznych.

7 grudnia 2013 r. miał miejsce finał w formie występu galowego, z udziałem publiczności w siedzibie KKK przy ul. Bpa Albina Małysiaka 1.

Szkoła Podstawowa nr 135 zaprezentowała się w 2 kategoriach:

 

 • w kategorii muzycznej Marek Półtorniak z klasy VI a zajął 2 miejsce grając na akordeonie,

 • w kategorii tanecznej wystąpiła grupa cheerleader’s z klasy IV a lokując się na 3 pozycji.

  Gratulujemy!

 

"Mikołajkowy turniej tenisa stołowego"

turniej tenisa

W dniu 4 grudnia 2013 roku nauczyciele wychowania fizycznego ZSO nr 35 wspólnie ze Strażnikami Sekcji Profilaktyki Oddziału IV Podgórze i V Wola Duchacka, przeprowadzili „Mikołajkowy turniej tenisa stołowego” dla młodzieży gimnazjalnej. Rozgrywki przeprowadzono na sali gimnastycznej ZSO nr 35.  Sędzią głównym zawodów była Pani Agnieszka Piotrowska, sędzia związkowy Polskiego Związku Tenisa Stołowego oraz nauczyciele wychowania fizycznego. W sportowych zmaganiach wzięło udział 30 zawodników z następujących szkół: Gimnazjum nr 25, Gimnazjum nr 26, Gimnazjum nr 27, Gimnazjum nr 32, Gimnazjum nr 35, Gimnazjum nr 81 i Gimnazjum Sióstr Nazaretanek. Uczestnicy rywalizowali w dwóch kategoriach  –  dziewcząt i chłopców. Na zakończenie turniejowych rozgrywek, zwycięzcy z każdej z kategorii czyli Sandra Kozioł i Jacek Zając, rozegrali poza konkurencją zacięty mecz pokazowy.

Zwycięzcami w kategorii dziewcząt są:

 1. Sandra Kozioł
 2. Kinga Piotrowska
 3. Natalia Dzięgiel

Zwycięzcami w kategorii chłopców są:

 1. Jacek Zając
 2. Mieszko Kuszlik
 3. Mateusz Kosiński

 

Zwieńczeniem turnieju było wręczenie nagród i dyplomów ufundowanych przez Starż Miejską Miasta Krakowa.

 

 

Konkurs matematyczny "Matematyka Krakowska"

konkurs matematyczny

21 listopada w naszej szkole został przeprowadzony etap szkolny konkursu „Matematyka Krakowska” w klasach IV - VI szkoły podstawowej. Do II etapu (międzyszkolnego) zakwalifikowali się:

 

 1. Wojciech Barnaś kl. IV a (zdobył maksymalną ilość punktów)
 2. Szymon Żuk kl. IV a
 3. Kacper Lalik kl. IV b
 4. Krzysztof Wrona kl. V a
 5. Ignacy Gramatyka kl. VI b
 6. Wiktor Satora kl. VI a
 7. Sylwia Michałek kl. VI a

Gratulujemy!Pieśni patriotyczne

 

Wieczór Patriotyczny z okazji rocznicy odzyskania niepodległości.

Dnia 27 listopada 2013 r. w naszej szkole odbyła się lekcja śpiewania pieśni patriotycznych dla wszystkich uczniów naszego zespołu oraz ich rodziców.

Na tle dekoracji nawiązującej do czasów legionowych, dzieci, rodzice i dziadkowie mogli dowiedzieć się wiele o historii tamtych lat oraz wspólnie pośpiewać. Wszyscy aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, nie zabrakło nawet przedszkolaków. Niektórzy przygotowywali się w domu, słuchając nagrań. Muzyka łączy pokolenia i koi dusze. Przed nami KOLĘDY!

pieśni pieśni

 

pieśni pieśni


Warsztaty o Afryce

 

22 listopada 2013 r. klasy I-III szkoły podstawowej miały przyjemność brać udział w warsztatach dotyczących Afryki. Poznaliśmy szczegóły niesamowitej wyprawy zorganizowanej przez pana Pawła Kochana, który wraz ze znajomymi wybrał się w 2011 roku do Afryki. Ze swojej wyprawy powrócili do Krakowa 1 kwietnia 2012 r.

Swoją podróż rozpoczął w grudniu od wylotu do Cape Town. Podczas swojej wyprawy wraz z kolegami rozegrali kilkadziesiąt meczów - wygrywając tylko jeden :-)

Rozdali 1000 piłek do gry w wioskach, w których mieli okazję gościć.

Jeden z członków wyprawy został ugryziony przez szakala i dumnie obnosi się z blizną, która przypomina mu gorące chwile spędzone na odległym kontynencie.

Podczas warsztatów mieliśmy okazję oglądać przepiękne zdjęcia, podziwialiśmy przedmioty codziennego użytku oraz sami wykonaliśmy piłkę do gry z materiału i ze sznurka.


warsztaty warsztaty

 

 

warsztaty warsztaty

 

Pokaz mody

 

28 października 2013 r. uczniowie klasy 2A i 3C gimnazjum pod opieką pani Kingi Wierzbickiej zaprezentowali jesienną kolekcję mody młodzieżowej.

W tym sezonie stawiamy na luz, swobodę, nonszalancję i bogatą kolorystykę( w strojach, najlepiej tych pozaszkolnych). Pokaz oglądali uczniowie i nauczyciele gimnazjum, którzy mocno dopingowali modelkom i modelom.


pokaz pokaz pokaz

 

pokaz


Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło