Konkurs plastyczny - "Każdy z nas zyska na ochronie środowiska"

 

Uczniowie klas czwartych Szkoły Podstawowej nr 135 wzięły udział w konkursie plastycznym organizowanym przez Straż Miejską Miasta Krakowa pod hasłem "Każdy z nas zyska na ochronie środowiska".


Jako podsumowanie konkursu zostało zorganizowane sprzątanie terenu szkoły, zakończone miłym i smakowitym akcentem w postaci grilla.


Konkurs plastyczny

 

konkurs plastyczny konkurs plastyczny


Zajęcia dodatkowe w Przedszkolu

 

Szanowni Rodzice!


Dyrekcja Samorządowego przedszkola nr 136 w ZSO 35 w Krakowie, od dnia 14 października 2013 r. zamierza zorganizować zajęcia dodatkowe dla Państwa dzieci.


<<SZCZEGÓŁY>>


PIKNIK RODZINNY

Niezwykle radosnym piknikiem rodzinnym w promieniach ciągle jeszcze letniego słońca powitaliśmy rok szkolny 2013/2014. W pikniku uczestniczyli rodzice wraz z pociechami od przedszkola aż po gimnazjum. Program imprezy był niezwykle bogaty: obfitował w występy par ze szkoły tańca „Elita”, grup tanecznych z Domu Kultury Wróblowice, pokazy judo, capoeira, pokazy robotyki, a nawet przedstawienie w wykonaniu wychowawczyń Przedszkola nr 136. Dzieci miały możliwość przejechać się na kucyku, zjechać z dmuchanej zjeżdżalni, zjeść loda lub watę cukrową, rodzice skosztować wspaniałych, domowych wypieków wykonanych przez mamy-ochotniczki czy spróbować swoich sił w strzelaniu.


Przedszkolaki i uczniowie klas 1-3 bawiły się na terenie szkolnym, natomiast klasy 4-6 oraz gimnazjum na stadionie „Wróblowianka”. Organizatorami pikniku byli: ZSO nr 35, Dom Kultury Wróblowice, Klub Sportowy „Wróblowianka”. Swoją obecnością zaszczycili imprezę radni Dzielnicy X: pan Michał Kotecki i pan Piotr Jałocha. Tego typu spotkania w naturalny sposób integrują społeczność, poprawiają relacje między dziećmi, rodzicami, wychowawcami oraz osobami podejmującymi ważne dla środowiska decyzje.

 

 

 

piknik_2013 piknik_2013

 

 

piknik_2013

 

 

Rozpoczęcie roku szkolnego

 UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2013/2014


2 września 2013 r. (poniedziałek)


KLASY VI SP nr 135 ORAZ I – III G nr 26 - godz. 9.00


KLASY I – V SP nr 135 - godz. 10.00


OBOWIĄZUJE STRÓJ GALOWY I OBUWIE ZAMIENNE!

 


Oddziały przedszkolne rozpoczynają zajęcia zgodnie z harmonogramem.


W dniu 02.09.2013 r. Przedszkole pracuje w godz. od 6.00 do 17.00.


 

Wykaz podręczników

 

 

 

Wykaz obowiązujących w roku szkolnym 2013/2014 podręczniów znajduje się w zakładce RODZICE/ PODRĘCZNIKI.

 

 


Zebranie rodziców ucz. kl. I G

 

 

Serdecznie zaprszamy rodziców uczniów zapisanych do I kl. G na rok szkolny 2013/2014 na zebranie.


<<SZCZEGÓŁY>>

 

Zebranie rodziców ucz. kl. I SP

 

 

Serdecznie zaprszamy rodziców uczniów zapisanych do I kl. SP na rok szkolny 2013/2014 na zebranie.


<<SZCZEGÓŁY>>

 

List Pani Prezydent

 

 

List Zastępcy Prezydenta Miasta Krakowa Pani Anny Okońskiej -Walkowicz w sprawie wakacji 2013 


<<CZYTAJ>>


 

PIKNIK RODZINNY

 

 

 

Szanowni Państwo,


ze względu na złe warunki atmosferyczne, Piknik Rodzinny z dnia 8 czerwca 2013 r. zostaje przeniesiony na dzień 7 września 2013 r.Przepraszamy i zapraszamy Państwa serdecznie we wrześniu. 

 

Rok Tuwima

 

Rok 2013 został ogłoszony rokiem Juliana Tuwima. Minęło 60 lat od śmierci tego poety, który wzbogacił polską twórczość o tak wesołe, pogodne, artystyczne utwory, a który w życiu prywatnym borykał się z depresją i agorafobią, który w obliczu holokaustu (był pochodzenia żydowskiego) musiał schronić się poza granicami kraju, gdzie urodził się i dojrzewał.

Julian Tuwim urodził się 13 września 1894 w Łodzi, zmarł 27 grudnia 1953 w Zakopanem. Był poetą, pisarzem, autorem wodewili, skeczy, librett operetkowych i tekstów piosenek, jednym z najpopularniejszych poetów dwudziestolecia międzywojennego; współzałożyciel kabaretu literackiego „Pod Picadorem” i grupy poetyckiej „Skamander”; bliski współpracownik tygodnika „Wiadomości Literackie”; tłumacz poezji rosyjskiej, francuskiej, niemieckiej oraz łaciny.

 

Tuwim

 

 

Nasza szkoła Rok Tuwima uczciła między innymi konkursem zorganizowanym przez bibliotekę szkolną, pod hasłem:

„Najciekawsza postać z bajki Tuwima”.

 

W konkursie wzięło udział 50 uczestników z klas 1-3 szkoły podstawowej. Oceniano przede wszystkim: pomysł, wkład pracy i technikę.

 

A oto wyniki:

1 miejsce: Jan Figlarski 2b, Natalia Jałocha 3b.

2 miejsce: Martyna Pabian 2b, Oliwia Lower 3a, Patrycja Brożek 2a, Aleksandra Dziadecka 2b.

3 miejsce: Isabel Rodrigues Machado 3b, Oliwia Proficz 2a, Kacper Lalik 3b, Franciszek Figlarski 1b.

Wyróżnienia: Wioletta Krawczyk 3b, Michał Wachel 2b, Damian Anioł 3a, Jessica Dziedzic 3a, Dobrochna Stróżek 3b, Wojciech Barnaś 3a.


Wszystkim uczestnikom dziękujemy i gratulujemy!

 

Dzień otwarty Gimnazjum

 

W dniu 6 lutego 2013 r. odbył się w naszej szkole dzień otwarty dla Gimnazjum.


Serdecznie dziękujemy za przybycie do nas uczniów wraz z opiekunami ze Szkoły Podstawowej Nr 43 w Krakowie oraz Szkoły Podstawowej Nr 162 w Krakowie. Odwiedzili nas również Rodzice ze swoimi pociechami.

Było nam bardzo miło gościć Was wszystkich w naszej placówce.


DROGI UCZNIU, JEŚLI SZUKASZ DOBREGO GIMNAZJUM PRZYJDŹ, ZOBACZ I PRZEKONAJ SIĘ SAM, ŻE GIMNAZJUM NR 26 JEST SZKOŁĄ DLA CIEBIE!.

 

 

gimnazjalista

 

Kadra dnia styczeń 27 2013 17:04:24 · Drukuj

Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło