Zebranie rodziców ucz. kl. I G

Serdecznie zaprszamy rodziców uczniów zapisanych do I kl. G na rok szkolny 2013/2014 na zebranie.

Zebranie rodziców ucz. kl. I SP

Serdecznie zaprszamy rodziców uczniów zapisanych do I kl. SP na rok szkolny 2013/2014 na zebranie.

List Pani Prezydent

List Zastępcy Prezydenta Miasta Krakowa Pani Anny Okońskiej -Walkowicz w sprawie wakacji 2013

<<CZYTAJ>>

PIKNIK RODZINNY

Szanowni Państwo,

ze względu na złe warunki atmosferyczne, Piknik Rodzinny z dnia 8 czerwca 2013 r. zostaje przeniesiony na dzień 7 września 2013 r.

Przepraszamy i zapraszamy Państwa serdecznie we wrześniu.

Rok Tuwima

Rok 2013 został ogłoszony rokiem Juliana Tuwima. Minęło 60 lat od śmierci tego poety, który wzbogacił polską twórczość o tak wesołe, pogodne, artystyczne utwory, a który w życiu prywatnym borykał się z depresją i agorafobią, który w obliczu holokaustu (był pochodzenia żydowskiego) musiał schronić się poza granicami kraju, gdzie urodził się i dojrzewał.

Julian Tuwim urodził się 13 września 1894 w Łodzi, zmarł 27 grudnia 1953 w Zakopanem. Był poetą, pisarzem, autorem wodewili, skeczy, librett operetkowych i tekstów piosenek, jednym z najpopularniejszych poetów dwudziestolecia międzywojennego; współzałożyciel kabaretu literackiego „Pod Picadorem” i grupy poetyckiej „Skamander”; bliski współpracownik tygodnika „Wiadomości Literackie”; tłumacz poezji rosyjskiej, francuskiej, niemieckiej oraz łaciny.

Tuwim

Nasza szkoła Rok Tuwima uczciła między innymi konkursem zorganizowanym przez bibliotekę szkolną, pod hasłem:

„Najciekawsza postać z bajki Tuwima”.

W konkursie wzięło udział 50 uczestników z klas 1-3 szkoły podstawowej. Oceniano przede wszystkim: pomysł, wkład pracy i technikę.

A oto wyniki:

1 miejsce: Jan Figlarski 2b, Natalia Jałocha 3b.

2 miejsce: Martyna Pabian 2b, Oliwia Lower 3a, Patrycja Brożek 2a, Aleksandra Dziadecka 2b.

3 miejsce: Isabel Rodrigues Machado 3b, Oliwia Proficz 2a, Kacper Lalik 3b, Franciszek Figlarski 1b.

Wyróżnienia: Wioletta Krawczyk 3b, Michał Wachel 2b, Damian Anioł 3a, Jessica Dziedzic 3a, Dobrochna Stróżek 3b, Wojciech Barnaś 3a.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy i gratulujemy!

Dzień otwarty Gimnazjum

W dniu 6 lutego 2013 r. odbył się w naszej szkole dzień otwarty dla Gimnazjum.

Serdecznie dziękujemy za przybycie do nas uczniów wraz z opiekunami ze Szkoły Podstawowej Nr 43 w Krakowie oraz Szkoły Podstawowej Nr 162 w Krakowie. Odwiedzili nas również Rodzice ze swoimi pociechami.

Było nam bardzo miło gościć Was wszystkich w naszej placówce.

DROGI UCZNIU, JEŚLI SZUKASZ DOBREGO GIMNAZJUM PRZYJDŹ, ZOBACZ I PRZEKONAJ SIĘ SAM, ŻE GIMNAZJUM NR 26 JEST SZKOŁĄ DLA CIEBIE!.

gimnazjalista

Kadra dnia styczeń 27 2013 17:04:24 · Drukuj

Wybór gimnazjum

Szanowni Państwo!

Z decyzją wyboru gimnazjum nie można już zwlekać. Najwyższy czas, by podjąć decyzję.
O czym warto pamiętać?