Podpisywanie umów w P 136

 

 

UWAGA!!!


SZANOWNI RODZICE,

DYREKTOR ZSO 35 INFORMUJE:

PODPISYWANIE UMÓW DO SAMORZĄDOWEGO PRZEDSZKOLA NR 136, NA NOWY ROK SZKOLNY 2017/2018, DLA DZIECI KONTYNUUJĄCYCH I NOWO ZAKWALIFIKOWANYCH, ODBĘDZIE SIĘ W DNIACH:


12.06.2017 PONIEDZIAŁEK 7.30 - 16.30

13.06.2017 WTOREK 7.30 - 16.30

14.06.2017 ŚRODA 7.30 - 14.00


UMOWY BĘDĄ PODPISYWANE
PRZY WEJŚCIU DO PRZEDSZKOLA!!!.


NIEPODPISANIE UMOWY W TYM TERMINIE, SPOWODUJE SKREŚLENIE DZIECKA Z LISTY PRZYJĘTYCH.


UWAGA!


Dyrekcja ZSO 35 informuje, iż NIE BĘDZIE INDYWIDUALNIE informowała
o konieczności podpisywania umów.


Wymagane dokumenty: dowód osobisty rodzica/prawnego opiekuna, numer PESEL dziecka, oraz ksero krakowskiej karty 3+( w przypadku rodziny wielodzietnej).

 

 

 

 

Konkurs ...

 

 

22 maja klasa IIa SP wzięła udział w krakowskim przeglądzie działalności artystycznej jednostek organizacyjnych Centrum Kultury Podgórze. Po dwóch dniach przeglądu jury wyłoniło laureatów. Wśród nich znalazła się klasa II a, zajmując wysokie 3 miejsce z przedstawieniem „Historia o Smoku wawelskim”. Gratulujemy !!!

 

 

 

Konkurs

 

Konkurs Konkurs

 

Konkurs

 

 

 

Szkolna wycieczka zagraniczna

 

W pierwszej połowie maja uczniowie Gimnazjum nr 26 w Krakowie wybrali się na kolejną wycieczkę zagraniczną. Tym razem zwiedzaliśmy Rzym, Florencję i Wenecję. Poznawaliśmy uroki renesansowej Florencji z przepiękną Katedrą Santa MAria del Fiore (Najświętszej Marii Panny Kwietnej), najważniejsze zabytki renesansowe i barokowe Rzymu, zwiedziliśmy Watykan z przepiękną Bazyliką Świętego Piotra oraz urokliwe zaułki położonej na wodzie Wenecji.

Wyjazd był pełen wrażeń, mogliśmy doświadczyć wielu wrażeń estetycznych, krajoznawczych, artystycznych (Muzeum Uffizi)a nawet kulinarnych!

Włochy są tak piękne, że trudno było nam wybrać jedno ulubione miasto lub jeden ulubiony zabytek, dla jednych będzie to Koloseum, Forum Romanum i Panteon w Rzymie, dla innych Plac Świętego Piotra, drudzy wolą Wenecję i Pałac Dożów lub pokrytą złotem Bazylikę Świętego Marka.

Jedno jest pewne - tam trzeba jeszcze kiedyś powrócić!


wycieczka do Włoch wycieczka do Włoch

 

 

wycieczka do Włoch

 

wycieczka do Włoch

 

wycieczka do Włoch

 

wycieczka do Włoch wycieczka do Włoch

 

wycieczka do Włoch wycieczka do Włoch

 

 


Wyniki Szkolnego Konkursu Języka Angielskiego!!!


https://dlhub.eu/kursy.html


To już tradycja, że co roku wyłaniamy spośród uczniów tych, którzy najlepiej władają językiem angielskim na poziomie wszystkich klas szkoły podstawowej. Poziom rywalizacji był w tym roku wyrównany, a walka o pierwsze miejsca, jak zwykle, zacięta. Uczniowie mogli wykazać się świetną znajomością słownictwa i struktur leksykalno - gramatycznych. Z pewnością wszyscy niecierpliwie czekali na ogłoszenie wyników. Z przyjemnością ogłaszamy więc listę laureatów konkursu języka angielskiego dla szkoły podstawowej.


Wszystkim uczestnikom i ich Rodzicom serdecznie gratulujemy!


Uroczyste wręczenie nagród i dyplomów odbędzie się w dniach 12-13 czerwca bieżącego roku na specjalnym apelu.


Szkoła Podstawowa Klasy I-III


KLASY I

 • I Miejsca: Julia Foszczyńska I A, Oskar Taraszkiewicz I A, Malwina Janicka I A, Julia Ujma I A, Patryk Świadek I A, Maria Guzik I A

KLASY II

 • I Miejsca: Aleksander Nelhibel II B, Karolina Pabian II B, Weronika Brożek II B, Nikola Karpińska II C
 • II Miejsca: Adrian Ochoński II C, Magdalena Król II A
 • III Miejsce: Karolina Machowska II A

KLASY III

 • I Miejsce: Karolina Brończyk III B
 • II Miejsca: Wiktoria Sikora III A, Milena Basza III A
 • III Miejsca: Kamil Malec III A, Filip Kaczmarczyk III A

Szkoła Podstawowa Klasy IV-VI


KLASY IV

 • I Miejsca: Tymon Heród IV A, Kinga Rajca IV B
 • II Miejsce: Jakub Fraś IV A
 • III Miejsce: Mikołaj Satora IV A

KLASY V

 • I Miejsce: Wojciech Pietras V A
 • II Miejsce: Błażej Żuk V B
 • III Miejsce: Jan Pardygał V B

KLASY VI

 • I Miejsce: Jakub Ziemba VI A
 • II Miejsce: Maciej Fraś VI A
 • III Miejsce: Tomasz Ajchsztet VI B


GRATULUJEMY !!!

 

 

IV Artystyczny Przegląd Przedszkoli

 


27 maja 2017 r. (sobota) o godz. 9.00

na terenie naszego zespołu odbędzie się

IV Przegląd Artystyczny Przedszkoli - Kraków i Południe,
"Roztańczony Przedszkolak"

 

Przegląd ma charakter konkursu, w którym biorą udział zarówno samorządowe, jak i prywatne przedszkola, znajdujące się na południu Krakowa oraz w sąsiadujących trzech gminach: Mogilanach, Świątnikach Górnych, a także w Wieliczce. W tym roku umiejętności taneczne zaprezentuje 13 zespołów dziecięcych. Jest to pionierska impreza tego typu na terenie południowych dzielnic Krakowa.

Głównym celem przeglądu jest integracja środowisk przedszkolnych poprzez stworzenie możliwości zaprezentowania działalności i twórczości małych wychowanków. Jego ideą - popularyzacja tańca, jako formy aktywności artystycznej wśród dzieci w wieku przedszkolnym.

IV Przegląd ArtystycznyPrzedszkoli - Kraków i Południe "Roztańczony Przedszkolak" odbywa się pod hasłem: "Z Panią zabawa jest najfajniejsza" - do tańca i wspólnej zabawy zaprosiliśmy również Panie nauczycielki.

 

 

przegląd

 

 

 

 

Zebranie rodziców uczniów SP i G

 

 

Serdecznie zaprszamy wszystkich rodziców dzieci uczących się w szkole podstawowej oraz w gimnazjum na zebranie w dniu 17 maja 2017 r.


<<SZCZEGÓŁY>>

 

Konkurs ...

 

 

W dniu 26 kwietnia 2017r klasa II b brała udział w Małopolskim Konkursie Małych Form Teatralnych w języku angielskim. Uczniowie wystawili autorską sztukę p. Marty Wolskiej pt "Happiness and emotion". Ciężka praca i niezliczone próby przyniosły efekty- klasa zajęła II miejsce w Małopolsce. Poziom był bardzo wygórowany, konkurencja wielka i liczna, ale jak widać dla przyszłych "anglistów" nie ma rzeczy niemożliwych.

 

 

Konkurs

 

 

GRATULUJEMY!!! 

Zapisy do Przedszkola Nr 136 oraz Szkoły Podstawowej nr 135

 

UWAGA RODZICE!

WNIOSKI dla NOWYCH dzieci

DO SAMORZĄDOWEGO PRZEDSZKOLA NR 136, ORAZ SZKOŁY PODSTAWOWEJ 135, BĘDĄ PRZYJMOWAN W DNIACH OD 18 KWIETNIA DO 08 MAJA 2017r.

W KANCELARII ZSO 35 BUDYNEK SZKOLNY, I P. POKÓJ NR 14 W GODZINACH

PONIEDZIAŁEK 7.00 -13.30

WTOREK 7.00-14.30

ŚRODA 7.00-14.00

CZWARTEK - dzień bez stron!

PIĄTEK 7.00-13.30

02 MAJA 2017r. SEKRETARIAT NIECZYNNY

08 MAJA (PONIEDZIAŁEK) do GODZ. 14.00 - zamknięcie systemu rekrutacji!

WNIOSKI - należy pobrać ze strony www.portaledukacyjny.krakow.pl - zakładka " Rekrutacja do przedszkola", lub "Ewidencja zapisów do Szkoły Podstawowej" , oraz

dostarczyć podpisane przez obydwojga rodziców, uzupełnione wraz z pełną dokumentacją (zaświadczenie z zakładu pracy, oświadczenia, itp.) w w/w terminie !

 

 

 

Pomagamy kolejny rok!

 

W Szkole Podstawowej nr 135, marzec był miesiącem, w którym już kolejny rok pamiętaliśmy o dzieciach objętych opieką przez Hospicjum – ALMA SPEI. Pod hasłem „Pampersy na Zajączka” zbieraliśmy środki czystości: pampersy, mydełka, wilgotne chusteczki itp. Następnie hospicyjny zając pakuje je w eleganckie paczki i wręcza wraz ze świąteczno – wiosennymi życzeniami małym podopiecznym hospicjum. Miło jest dostać prezent od zajączka, zwłaszcza jeśli dzięki niemu mały człowiek ma sucho i pięknie pachnie.

Za zaangażowanie w akcję, wsparcie i pomoc serdecznie dziękujemy naszym uczniom i ich Rodzicom.

Zawsze można na Was liczyć! Dziękujemy!

 

 

hospicjum

 

 

 

 

Wiosenne ogródki

 

 

Przez cały marzec w szkole pachniało wiosną. Na parapetach klas rozrastały się wiosenne kwiaty, hodowane były kiełki, rozwijały się posiane rośliny. Uczniowie mieli okazję obserwowac wzrost i rozwój roślin, a także poznawać tajniki opieki nad roślinami.

Wiosenne ogródki pielęgnowane były przez uczniów gimnazjum i szkoły podstawowej, a wszystko to efekt międzyklasowego konkursu. Ogródki były różnorodne, przepiękne i bardzo zadbane. Oto niektóre z nich:Klasa I A gimnazjum - udana hodowla kiełków i innych roślin.

kiełki i inne rośliny

Klasa II b szkoły podstawowej i ich roślinne królestwo.

roślinki

Klasa IV A - kolorowy ogródek.

ogródek

Klasa VI B - pełen profesjonalizm.

sadzonki 

Dzień Ziemi

 

 

W dniu 15 marca 2017 r. zorganizowaliśmy dla klas 4-6 „Dzień Ziemi”. Tegorocznym hasłem tego dnia była BIORÓŻNORODNOŚĆ. Klasy otrzymały do przygotowania plakaty dotyczące organizmów wybranego środowiska i wykonanie z dowolnych materiałów w formie przestrzennej przydzielonego organizmu.

Pomysłowość i zaangażowanie uczniów były ogromne. W pracy uczniów dzielnie wspierali nauczyciele. Efekt końcowy to wspaniałe prace, które w dniu zebrania mogli zobaczyć również rodzice. Dziękuję serdecznie uczniom za wspaniałą zabawę i naukę.

Agnieszka Pabian

Organizmy lasu- praca kl. IV A.

organizmy lasu

Pustynia lodowa - praca klasy IV B.

lodowa pustynia

Okazały pingwin - pomysł klasy V A.

pingwin

Organizmy morza – praca kl. V B.

morze

Niesamowita ważka - dzieło klasy VI A.

ważka

Rodzina pająków wykonana przez kl. VI B.

 

pająki

 

 

 

 

Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło