WOLONTARIAT W BIBLIOTECE

W miesiącu październiku 2013 r. ruszyła w naszej szkole akcja „Czytam, bo lubię i chcę”. W ramach tej akcji chętni gimnazjaliści czytają wybrane wiersze i bajki dzieciom z naszego przedszkola oraz świetlicy.

Jeśli masz ochotę poświęcić chwilę ze swego wolnego czasu, lubisz głośno czytać i uważasz, że robisz to dobrze, dołącz do nas!

książki

1%_za_2012_rok

Dyrekcja i Rada Pedagogiczna ZSO 35

składa serdeczne podziękowanie

Rodzicom, Darczyńcom, którzy w ramach PSMS

(1% podatku) przekazali na konto szkoły

kwotę w wysokości 4583,60 zł

Środki przeznaczone zostały na zakup pomocy

dydaktycznych dla naszej placówi.

dziękujemy

Rekord

POBILIŚMY REKORD

W dniu 16 października 2013 r. uczniowie Szkoły Podstawowej  nr 135 wzięli udział we wspólnej, prowadzonej w całej Polsce równocześnie akcji resuscytacyjnej.

Dzień ten nazwano „Europejskim Dniem Przywracania Akcji Serca”. Koordynatorem w Polsce była Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

Z naszej szkoły w akcji uczestniczyło 16 uczniów z klasy VI b pod opieką nauczycieli wychowania fizycznego.

Z całego kraju liczba jednocześnie akcję przywracania krążenia prowadziło około 80 000 dzieci. Padł rekord.

− • —

Z okazji zorganizowania w/w akcji otrzymaliśmy od WOśP podziękowanie

Zapraszamy do zapoznania się z fimem, który został nakręcony przez nas podczas akcji resuscytacyjnej.

<<FILMIK>>

Ślubowanie klas I G

„Witamy wśród uczniów Gimnazjum nr 26…”

14 października, w dniu Święta Komisji Edukacji Narodowej, podczas uroczystej akademii, uczniowie klas pierwszych gimnazjum zostali oficjalnie pasowani na uczniów.

Życzymy im powodzenia, sukcesów w szkole, aby każdy dzień przybliżał ich do wypełnienia słów ślubowania:

„Ślubuję

Służyć ojczyźnie naszej Rzeczypospolitej Polskiej rzetelną nauką, pracą i właściwym zachowaniem, (…)

Kształtować serce i umysł tak, by zawsze postępować w sposób godny prawego człowieka,

Przeciwstawiać się wszelkim objawom wulgarności oraz brutalności,

Ze wszystkich sił poszukiwać tego, co szlachetne, prawdziwe i piękne,

by udowadniać, że ludzi dobrej woli jest więcej.”

ślubowanie kl. I G ślubowanie kl. I G

ślubowanie kl. I G

Ślubowanie klas I SP

„My, uczniowie klasy pierwszej ślubujemy…”

W piątek, 11 października 2013 r. odbyła się w naszej szkole uroczystość ślubowania i pasowania na ucznia. Akademię uświetnili swoją obecnością zaproszeni goście: Dyrekcja Szkoły, Nauczyciele, Rodzice, uczniowie klas drugich i trzecich, a także przedszkolaki.

Część artystyczną zaprezentowali uczniowie z klasy 1a i 1b. Świętowanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem.

Ślubowanie klas I SP Ślubowanie klas I SP

Konkurs plastyczny - "Każdy z nas zyska na ochronie środowiska"

Uczniowie klas czwartych Szkoły Podstawowej nr 135 wzięły udział w konkursie plastycznym organizowanym przez Straż Miejską Miasta Krakowa pod hasłem "Każdy z nas zyska na ochronie środowiska".

Jako podsumowanie konkursu zostało zorganizowane sprzątanie terenu szkoły, zakończone miłym i smakowitym akcentem w postaci grilla.

konkurs plastyczny konkurs plastyczny

Zajęcia dodatkowe w Przedszkolu

Szanowni Rodzice!

Dyrekcja Samorządowego przedszkola nr 136 w ZSO 35 w Krakowie, od dnia 14 października 2013 r. zamierza zorganizować zajęcia dodatkowe dla Państwa dzieci.

PIKNIK RODZINNY

Niezwykle radosnym piknikiem rodzinnym w promieniach ciągle jeszcze letniego słońca powitaliśmy rok szkolny 2013/2014. W pikniku uczestniczyli rodzice wraz z pociechami od przedszkola aż po gimnazjum. Program imprezy był niezwykle bogaty: obfitował w występy par ze szkoły tańca „Elita”, grup tanecznych z Domu Kultury Wróblowice, pokazy judo, capoeira, pokazy robotyki, a nawet przedstawienie w wykonaniu wychowawczyń Przedszkola nr 136. Dzieci miały możliwość przejechać się na kucyku, zjechać z dmuchanej zjeżdżalni, zjeść loda lub watę cukrową, rodzice skosztować wspaniałych, domowych wypieków wykonanych przez mamy-ochotniczki czy spróbować swoich sił w strzelaniu.

Przedszkolaki i uczniowie klas 1-3 bawiły się na terenie szkolnym, natomiast klasy 4-6 oraz gimnazjum na stadionie „Wróblowianka”. Organizatorami pikniku byli: ZSO nr 35, Dom Kultury Wróblowice, Klub Sportowy „Wróblowianka”. Swoją obecnością zaszczycili imprezę radni Dzielnicy X: pan Michał Kotecki i pan Piotr Jałocha. Tego typu spotkania w naturalny sposób integrują społeczność, poprawiają relacje między dziećmi, rodzicami, wychowawcami oraz osobami podejmującymi ważne dla środowiska decyzje.

piknik_2013 piknik_2013

piknik_2013

Rozpoczęcie roku szkolnego

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2013/2014

2 września 2013 r. (poniedziałek)

KLASY VI SP nr 135 ORAZ I – III G nr 26 - godz. 9.00

KLASY I – V SP nr 135 - godz. 10.00

OBOWIĄZUJE STRÓJ GALOWY I OBUWIE ZAMIENNE!

Oddziały przedszkolne rozpoczynają zajęcia zgodnie z harmonogramem.

W dniu 02.09.2013 r. Przedszkole pracuje w godz. od 6.00 do 17.00.

Wykaz podręczników

Wykaz obowiązujących w roku szkolnym 2013/2014 podręczniów znajduje się w zakładce RODZICE/ PODRĘCZNIKI.

Zebranie rodziców ucz. kl. I G

Serdecznie zaprszamy rodziców uczniów zapisanych do I kl. G na rok szkolny 2013/2014 na zebranie.