Dzień Liczby Pi

 

 

Dzień Liczby Pi obchodzony jest na świecie 14 marca, z powodu skojarzeń tej daty z pierwszymi cyframi liczby Pi. Data „14 marca” coraz częściej na świecie zapisywana jest jako „3.14”.

Celem wydarzenia w naszej szkole było popularyzowanie matematyki i przełamanie niechęci do tego przedmiotu. Pokazaliśmy, że matematyka to nie tylko wzory, liczby, twierdzenia, figury i trudne zadania, ale również znakomita zabawa.

Dla tych, którzy nadal nie wiedzą lub nie pamiętają ΠPi to stosunek długości obwodu koła do długości jego średnicy. Zwykle zapamiętuje się Pi jako 3,14. Ale liczba Pi ma nieskończenie wiele miejsc po przecinku, a kolejność cyfr jest przypadkowa.


liczba Pi


Uczniowie klas II przyszli w tym dniu w białych i czarnych podkoszulkach, wszyscy mieli na plecach symbol liczby Pi.

Świętowanie zaczęło się od wysłuchania hymnu liczby Pi i piosenki Kate Bush pod tym samym tytułem, następnie klasy prezentowały wiersz Wiesławy Szymborskiej „Liczba Pi”, a wszystko to było przeplatane prezentacjami multimedialnymi na temat tej sławnej liczby.

Dalsza część obchodów Dnia Liczby Pi to część kulminacyjna, czyli konkursy:

1. Konkurs, który budził najwięcej emocji, to konkurs na zapamiętanie jak najdłuższego rozwinięcia liczby Pi.

  • I miejsce zajęła Karolina Sala z klasy II A, która zapamiętała 220 cyfr rozwinięcia liczby Pi i ustanowiła rekord szkoły!!!
  • II miejsceDaria Kasprzyk, kl. II A – 156 cyfr,
  • III miejsceMałgorzata Trojanowska, kl. II A – 135 cyfr,
  • IV miejsceAlicja Wrona, kl. II B – 98 cyfr,
  • V miejsce – Marcelina Piszczek, kl. II B – 56 cyfr.

Gratulujemy!!!

 

liczba Pi

2. Konkurs na wypisanie w określonym czasie jak najwięcej wyrazów, w których jest ukryte pi  (np. pieniądz, pieszy)  a następnie ułożenie z tych słów historyjki.

3. Test wiedzy o liczbie Pi – w tym konkursie najlepsza była: Patrycja Wachel z kl. II A

4. Każda klasa wykonała plakat o liczbie Pi i projekty nadruków na koszulkę, w której występowała liczba Pi w wersji humorystycznej (prace można oglądać na korytarzu obok sali 23)

5. Każda klasa przygotowała również oryginalne ciasteczka, ozdobione napisem Pi

liczba Pi


Mamy nadzieję, że tego dnia każdy uczeń znalazł coś dla siebie interesującego. Na matematykę warto czasem spojrzeć z lekkim przymrużeniem oka. Święto matematyki z pewnością miało walory dydaktyczne, ale to także ciekawy sposób urozmaicenia naszego szkolnego życia, a więc… przyjemne z pożytecznym!

Serdecznie gratulujemy klasom: II A i II B i dziękujemy za pełne zaangażowanie i super zabawę.

 

 

 

Małe Targi Edukacyjne

 

 

Dnia 15 marca 2017r., po raz kolejny, w naszej szkole odbyły się „Małe Targi Edukacyjne”. Gościliśmy przedstawicieli aż 21 szkół ponadgimnazjalnych, którzy przedstawili ofertę edukacyjną swoich szkół naszym gimnazjalistom. Cenna była możliwość rozmowy bezpośredniej z uczniami i nauczycielami poszczególnych placówek.

 

 

 

targi edukacyjne

 

 

targi edukacyjne

 

 

targi edukacyjne

 

 

targi edukacyjne targi edukacyjne

 

 

 

Konkurs "Żyj w zgodzie z innymi"

 

 

„Aby żyć w zgodzie z innymi, człowiek musi najpierw pogodzić się z samym sobą.”

Jan Twardowski

 

Uczniowie z klas 1-3 Szkoły Podstawowej nr 135 w Krakowie wzięli udział
w konkursie plastycznym prowadzonym przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej Filia nr 3 w Krakowie w ramach kampanii „Bądźmy wrażliwi”. Temat konkursu „Żyj w zgodzie z innymi”. Prace zostały wykonane bardzo starannie, młodzież szkolna wykazała się dużą inwencją twórczą, empatią i zrozumieniem tematu.

Komisja Konkursowa wybrała prace, które zostaną przekazane do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krakowie.

Uczniom i nauczycielom serdecznie dziękujemy za wzięcie udziału w konkursie.

Pedagodzy szkolni

 

Poniżej prezentujemy niektóre wyróżnione prace.


Konkurs plastyczny Konkurs plastyczny


 

 

Dyżur wakacyjny w Przedszkolu

 

 

Szanowni Państwo w okresie od 27 marca 2017 r. do 12 kwietnia 2017 r. odbywają się zapisy na dyżur wakacyjny w Przedszkolu nr 136 w Krakowie.


<<SZCZEGÓŁY>>

 

Konkurs

 

 

 

Konkurs

 

 

 

1 % podatku

 

 

 

 

 

1 % podatku

 

 

 

 

Rodzic w szkole - pomysły do działańrodzic w szkole

 

 

<<SZCZEGÓŁY>>

 

 

 

 

DZIEŃ OTWARTY W SP

 

dzień otwarty

 

 

Zebranie rodziców uczniów SP i G

 

 

Serdecznie zaprszamy wszystkich rodziców dzieci uczących się w szkole podstawowej oraz w gimnazjum na zebranie w dniu 15 marca 2017 r.


<<SZCZEGÓŁY>>

 

Projekt ...

W I semestrze klasa II A gimnazjum pod opieką wychowawczyni, nauczycielki matematyki pani Urszuli Włodarczyk wzięła udział w projekcie skierowanym do młodzieży województwa małopolskiego pt. Sekrety Krakowskiej Almarii - ciekawie i kreatywnie o pieniądzach, bankach, finansach i przedsiębiorczości. Projekt ten został zorganizowany przez Akademię Żakowską i Wyższą Szkołę Zarządzania i Bankowości, pod patronatem Marszałka Województwa Małopolskiego i był realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej. Głównym założeniem projektu była popularyzacja wiedzy ekonomicznej wśród młodzieży, ze szczególnym uwzględnieniem zasad funkcjonowania bankowości w Krakowie na przestrzeni wieków. Ponadto projekt zakładał; pobudzenie postaw przedsiębiorczych i rozwój kompetencji społecznych wśród młodzieży szkolnej, rozwijanie zdolności logicznego myślenia i zapobieganie wykluczeniu finansowemu.

Projekt realizowany był w trzech etapach.

I etap to mini warsztaty na ekspozycji numizmatycznej w Muzeum E. Hutten-Czapskiego Oddziału Muzeum Narodowego w Krakowie, umożliwiające zapoznanie się z eksponatami oraz utrwalenie i rozszerzenie wiedzy z zakresu matematyki i historii oraz wycieczka po Starym Mieście śladami dawnych bankierów i banków.

 

projekt bankowyprojekt bankowy

 

II etap odbył się w WSZiB i były to aktywne zajęcia obejmujące podstawowe zagadnienia z zakresu ekonomii, finansów oraz wyrabianie właściwych postaw w zakresie gospodarowania pieniędzmi – oszczędzanie i wydawanie.

 

projekt bankowyprojekt bankowy

 

III etap polegał na przygotowaniu przez grupy uczniów posterów na temat związany z projektem. 14 grudnia odbyła się uroczysta gala podsumowująca projekt i na której odbyło się wręczanie nagród za najlepszy poster. Dwa zespoły uczniów z klasy II A, otrzymały równorzędne trzecie miejsce i zostały nagrodzone. Ponadto każdy uczeń otrzymał certyfikat udziały w projekcie.

 

projekt bankowy projekt bankowy projekt bankowy

Kadra dnia luty 12 2017 17:47:08 · Drukuj

Hej kolęda, kolęda ...

 

 

http://zelczyna.pl

 

 

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne oraz Uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 35 w Krakowie, ul. Mirtowa 2 serdecznie zapraszają wszystkich chętnych na wspólne kolędowanie, które odbędzie się w dniu 25 stycznia 2017 r. o godz. 18.00, w budynku szkoły.


 

 

Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło