Konkurs ...

 

 

W dniu 26 kwietnia 2017r klasa II b brała udział w Małopolskim Konkursie Małych Form Teatralnych w języku angielskim. Uczniowie wystawili autorską sztukę p. Marty Wolskiej pt "Happiness and emotion". Ciężka praca i niezliczone próby przyniosły efekty- klasa zajęła II miejsce w Małopolsce. Poziom był bardzo wygórowany, konkurencja wielka i liczna, ale jak widać dla przyszłych "anglistów" nie ma rzeczy niemożliwych.

 

 

Konkurs

 

 

GRATULUJEMY!!! 

Zapisy do Przedszkola Nr 136 oraz Szkoły Podstawowej nr 135

 

UWAGA RODZICE!

WNIOSKI dla NOWYCH dzieci

DO SAMORZĄDOWEGO PRZEDSZKOLA NR 136, ORAZ SZKOŁY PODSTAWOWEJ 135, BĘDĄ PRZYJMOWAN W DNIACH OD 18 KWIETNIA DO 08 MAJA 2017r.

W KANCELARII ZSO 35 BUDYNEK SZKOLNY, I P. POKÓJ NR 14 W GODZINACH

PONIEDZIAŁEK 7.00 -13.30

WTOREK 7.00-14.30

ŚRODA 7.00-14.00

CZWARTEK - dzień bez stron!

PIĄTEK 7.00-13.30

02 MAJA 2017r. SEKRETARIAT NIECZYNNY

08 MAJA (PONIEDZIAŁEK) do GODZ. 14.00 - zamknięcie systemu rekrutacji!

WNIOSKI - należy pobrać ze strony www.portaledukacyjny.krakow.pl - zakładka " Rekrutacja do przedszkola", lub "Ewidencja zapisów do Szkoły Podstawowej" , oraz

dostarczyć podpisane przez obydwojga rodziców, uzupełnione wraz z pełną dokumentacją (zaświadczenie z zakładu pracy, oświadczenia, itp.) w w/w terminie !

 

 

 

Pomagamy kolejny rok!

 

W Szkole Podstawowej nr 135, marzec był miesiącem, w którym już kolejny rok pamiętaliśmy o dzieciach objętych opieką przez Hospicjum – ALMA SPEI. Pod hasłem „Pampersy na Zajączka” zbieraliśmy środki czystości: pampersy, mydełka, wilgotne chusteczki itp. Następnie hospicyjny zając pakuje je w eleganckie paczki i wręcza wraz ze świąteczno – wiosennymi życzeniami małym podopiecznym hospicjum. Miło jest dostać prezent od zajączka, zwłaszcza jeśli dzięki niemu mały człowiek ma sucho i pięknie pachnie.

Za zaangażowanie w akcję, wsparcie i pomoc serdecznie dziękujemy naszym uczniom i ich Rodzicom.

Zawsze można na Was liczyć! Dziękujemy!

 

 

hospicjum

 

 

 

 

Wiosenne ogródki

 

 

Przez cały marzec w szkole pachniało wiosną. Na parapetach klas rozrastały się wiosenne kwiaty, hodowane były kiełki, rozwijały się posiane rośliny. Uczniowie mieli okazję obserwowac wzrost i rozwój roślin, a także poznawać tajniki opieki nad roślinami.

Wiosenne ogródki pielęgnowane były przez uczniów gimnazjum i szkoły podstawowej, a wszystko to efekt międzyklasowego konkursu. Ogródki były różnorodne, przepiękne i bardzo zadbane. Oto niektóre z nich:Klasa I A gimnazjum - udana hodowla kiełków i innych roślin.

kiełki i inne rośliny

Klasa II b szkoły podstawowej i ich roślinne królestwo.

roślinki

Klasa IV A - kolorowy ogródek.

ogródek

Klasa VI B - pełen profesjonalizm.

sadzonki 

Dzień Ziemi

 

 

W dniu 15 marca 2017 r. zorganizowaliśmy dla klas 4-6 „Dzień Ziemi”. Tegorocznym hasłem tego dnia była BIORÓŻNORODNOŚĆ. Klasy otrzymały do przygotowania plakaty dotyczące organizmów wybranego środowiska i wykonanie z dowolnych materiałów w formie przestrzennej przydzielonego organizmu.

Pomysłowość i zaangażowanie uczniów były ogromne. W pracy uczniów dzielnie wspierali nauczyciele. Efekt końcowy to wspaniałe prace, które w dniu zebrania mogli zobaczyć również rodzice. Dziękuję serdecznie uczniom za wspaniałą zabawę i naukę.

Agnieszka Pabian

Organizmy lasu- praca kl. IV A.

organizmy lasu

Pustynia lodowa - praca klasy IV B.

lodowa pustynia

Okazały pingwin - pomysł klasy V A.

pingwin

Organizmy morza – praca kl. V B.

morze

Niesamowita ważka - dzieło klasy VI A.

ważka

Rodzina pająków wykonana przez kl. VI B.

 

pająki

 

 

 

 

Dzień Liczby Pi

 

 

Dzień Liczby Pi obchodzony jest na świecie 14 marca, z powodu skojarzeń tej daty z pierwszymi cyframi liczby Pi. Data „14 marca” coraz częściej na świecie zapisywana jest jako „3.14”.

Celem wydarzenia w naszej szkole było popularyzowanie matematyki i przełamanie niechęci do tego przedmiotu. Pokazaliśmy, że matematyka to nie tylko wzory, liczby, twierdzenia, figury i trudne zadania, ale również znakomita zabawa.

Dla tych, którzy nadal nie wiedzą lub nie pamiętają ΠPi to stosunek długości obwodu koła do długości jego średnicy. Zwykle zapamiętuje się Pi jako 3,14. Ale liczba Pi ma nieskończenie wiele miejsc po przecinku, a kolejność cyfr jest przypadkowa.


liczba Pi


Uczniowie klas II przyszli w tym dniu w białych i czarnych podkoszulkach, wszyscy mieli na plecach symbol liczby Pi.

Świętowanie zaczęło się od wysłuchania hymnu liczby Pi i piosenki Kate Bush pod tym samym tytułem, następnie klasy prezentowały wiersz Wiesławy Szymborskiej „Liczba Pi”, a wszystko to było przeplatane prezentacjami multimedialnymi na temat tej sławnej liczby.

Dalsza część obchodów Dnia Liczby Pi to część kulminacyjna, czyli konkursy:

1. Konkurs, który budził najwięcej emocji, to konkurs na zapamiętanie jak najdłuższego rozwinięcia liczby Pi.

  • I miejsce zajęła Karolina Sala z klasy II A, która zapamiętała 220 cyfr rozwinięcia liczby Pi i ustanowiła rekord szkoły!!!
  • II miejsceDaria Kasprzyk, kl. II A – 156 cyfr,
  • III miejsceMałgorzata Trojanowska, kl. II A – 135 cyfr,
  • IV miejsceAlicja Wrona, kl. II B – 98 cyfr,
  • V miejsce – Marcelina Piszczek, kl. II B – 56 cyfr.

Gratulujemy!!!

 

liczba Pi

2. Konkurs na wypisanie w określonym czasie jak najwięcej wyrazów, w których jest ukryte pi  (np. pieniądz, pieszy)  a następnie ułożenie z tych słów historyjki.

3. Test wiedzy o liczbie Pi – w tym konkursie najlepsza była: Patrycja Wachel z kl. II A

4. Każda klasa wykonała plakat o liczbie Pi i projekty nadruków na koszulkę, w której występowała liczba Pi w wersji humorystycznej (prace można oglądać na korytarzu obok sali 23)

5. Każda klasa przygotowała również oryginalne ciasteczka, ozdobione napisem Pi

liczba Pi


Mamy nadzieję, że tego dnia każdy uczeń znalazł coś dla siebie interesującego. Na matematykę warto czasem spojrzeć z lekkim przymrużeniem oka. Święto matematyki z pewnością miało walory dydaktyczne, ale to także ciekawy sposób urozmaicenia naszego szkolnego życia, a więc… przyjemne z pożytecznym!

Serdecznie gratulujemy klasom: II A i II B i dziękujemy za pełne zaangażowanie i super zabawę.

 

 

 

Małe Targi Edukacyjne

 

 

Dnia 15 marca 2017r., po raz kolejny, w naszej szkole odbyły się „Małe Targi Edukacyjne”. Gościliśmy przedstawicieli aż 21 szkół ponadgimnazjalnych, którzy przedstawili ofertę edukacyjną swoich szkół naszym gimnazjalistom. Cenna była możliwość rozmowy bezpośredniej z uczniami i nauczycielami poszczególnych placówek.

 

 

 

targi edukacyjne

 

 

targi edukacyjne

 

 

targi edukacyjne

 

 

targi edukacyjne targi edukacyjne

 

 

 

Konkurs "Żyj w zgodzie z innymi"

 

 

„Aby żyć w zgodzie z innymi, człowiek musi najpierw pogodzić się z samym sobą.”

Jan Twardowski

 

Uczniowie z klas 1-3 Szkoły Podstawowej nr 135 w Krakowie wzięli udział
w konkursie plastycznym prowadzonym przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej Filia nr 3 w Krakowie w ramach kampanii „Bądźmy wrażliwi”. Temat konkursu „Żyj w zgodzie z innymi”. Prace zostały wykonane bardzo starannie, młodzież szkolna wykazała się dużą inwencją twórczą, empatią i zrozumieniem tematu.

Komisja Konkursowa wybrała prace, które zostaną przekazane do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krakowie.

Uczniom i nauczycielom serdecznie dziękujemy za wzięcie udziału w konkursie.

Pedagodzy szkolni

 

Poniżej prezentujemy niektóre wyróżnione prace.


Konkurs plastyczny Konkurs plastyczny


 

 

Dyżur wakacyjny w Przedszkolu

 

 

Szanowni Państwo w okresie od 27 marca 2017 r. do 12 kwietnia 2017 r. odbywają się zapisy na dyżur wakacyjny w Przedszkolu nr 136 w Krakowie.


<<SZCZEGÓŁY>>

 

Konkurs

 

 

 

Konkurs

 

 

 

1 % podatku

 

 

 

 

 

1 % podatku

 

 

 

 

Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło